Брутальний старець Ле Корбюзьє!

Ле Корбюзье 1

Чим старше фотографія, тим довше на неї хочеться дивитися. І якщо зараз ви читаєте мій пост, вам слід придивитися до фотокартки.

Впадають в око два моменти, перше: на цеглини без розчину покладений криво відрізаний дерев’яний диск і, якщо є пам’ятник брутальності серед меблів, – він перед вами! Друге: крісло зліва прикріплено до підлоги мотузками (інакше воно розвалиться)!

І знаєте, в цих рішеннях немає нічого геніального, складного або красивого … можливо, це винахідливо і раціонально для людини, що захотіла з підручних матеріалів швидко створити собі інтер’єр. Це взагалі схоже на те, як би ви позбирали по ділянці, на якому недавно будувався будинок, залишки будівельного мотлоху і з нього нашвидку зліпили собі меблі!

Чому ж так довго хочеться дивитися на цю фотокартку? Вбирати деталі, ставити дурні запитання на кшталт: ну і тріщина в пеньку, на неї чашку не поставиш, і колона з цегли нерівна, напевно, це він спеціально, щоб було зрозуміло, що немає розчину … і ще цікаво, що він читає?

Вся справа в тому, що спосіб мислення цієї людини створив в 1928 р воістину культовий дизайн крісла і канапки, ось подивіться:

Divan design

Мебель Ле Корбюзье

Як видно, крісло як би вивернути на виворіт, жорсткий каркас, що ховався завжди всередині, випнутий назовні, як скелет. Цікаво і те, що багато сучасних дизайнерів і майстерні меблів намагалися і намагаються, якось змінити дизайн, залишивши за основу цю ідею, але стара добра класика завжди бере верх. Просто образ настільки логічний і завершений, що його, напевно, авторською модернізацією можна тільки зіпсувати.

Чому ж так живучий цей дизайн? Невже він такий геніальний, красивий, функціональний? На мій погляд ні! (Наприклад, спинка і сидіння розташовуються під кутом 90 градусів – це не дуже зручно для довгого сидіння, що не антропометрично, хоча і трохи компенсується підвищеною висотою подушок). Але він неймовірно практичний і доцільний у використанні і транспортуванні, і що ще більш важливо такий дизайн зручний для виробника. Все дуже просто: відремонтувати або реставрувати меблі із захованим всередину каркасом дуже дорого, а часто навіть затратніше покупки нового крісла або дивана, інша справа, якщо це конструктор з легко доступною будь-якою деталлю. Ну і, звичайно, зручно взяти в руки будь-яку подушку і почистити її.

Чомусь знову згадався столик на цеглинах з масивної кришкою із шматка дерева без будь-яких сполучних елементів, але при цьому стійкий, надійний завдяки своїй масивності і простоті конструкції. Вся справа в способі мислення цієї людини, і древніх фотокартках :), які допомагають трохи розгадати заховані за формами дизайнів, принципи за якими вони створені.

Взагалі ці дивани та крісла всюди, ось наприклад, дивлюся «Шерлока»:

Sherlock

А тут раптом:

Забавно правда?

 

А ось так все починалося: ескіз рукою майстра:

 

І це було круто тоді, трохи пізніше, ще набагато пізніше і ще, ще, ще, ще, ще, ще набагато пізніше і в наступному році буде 90 років як це круто!

История дивана

Дякую всім за увагу і наостанок, подивіться на цього старогобрутала ближче:

le-corbusie

А адже дідуган з хитринкою, чи не так? 🙂

 

Ірклієнко Т.В. для сайта  «Timirsun», серпень 2017р.

Задайте питання. Ми - на зв'язку!
Написати в Viber
Замовити зворотній дзвінок